6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Вівторок, 13 березня 2018 14:06

28 лютого на засіданні виконкому міської ради заслухали звіт відділу екології Нікопольської міської ради про виконання міської програми «Екологія 2013-2017»

Ця міська Програма була затверджена рішенням Нікопольської міської ради від 28.12.2012 №6-26/VI та спрямована на покращення екологічної ситуації в місті за рахунок виконання природоохоронних заходів основними підприємствами-забруднювачами за власні кошти,  комунальними установами та організаціями (УЖКГ, відділ освіти і науки НМР, КП «НВУВКГ») - зі всіх джерел фінансування згідно чинного законодавства.

Протягом терміну реалізації програми спостерігалася тенденція до зменшення техногенного тиску на довкілля, проте рівень техногенного навантаження залишався досить впливовим, особливо на стан атмосферного повітря.

Забруднення атмосферного повітря в місті здійснюється стаціонарними та пересувними (в основному автотранспорт) джерелами викидів забруднюючих речовин. Основними забруднювачами атмосферного повітря в м. Нікополі є підприємства металургійної галузі, серед яких ПАТ «Нікопольський завод феросплавів» та підприємства створені на базі колишнього НПТЗ (ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКОТЬЮБ», ТОВ «ВСМПО ТИТАН УКРАЇНА», ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН…», ТОВ НВО «ТРУБОСТАЛЬ», ТОВ «ВО «ОСКАР», ПрАТ «НЗТО» та інші). Зазначені підприємства здійснюють виробничу діяльність на підставі матеріалів інвентаризації та дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Згідно даних ГУ статистики у Дніпропетровській області по м.Нікополю в 2016 обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря склали 25,664 тис.т, що на 4,91 тис.т (23%) більше порівняно з 2013. Це пов'язано, в основному, з ростом обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на ПАТ «НЗФ», що склали 24,941 тис.т (97% від загальних обсягів викидів в місті). Викиди забруднюючих речовин в атмосферу від пересувних джерел по м. Нікополю в середньому складали близько 5 тис. т/рік.   

 Негативний вплив на стан атмосферного повітря також здійснюють викиди від локальних котелень, значна кількість яких працюють на газу та твердому паливі без інвентаризації стаціонарних джерел викидів та дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням вимог Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Програма включала 86 природоохоронних заходів, з них виконано  50.

 За кошти підприємств реалізовано 32 заходи. В повному обсязі виконали взяті на себе зобов'язання ПАТ «НЗФ», ТОВ «ВСМПО ТИТАН УКРАЇНА»; ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКОТЬЮБ», ТОВ НВО «ТРУБОСТАЛЬ».

Загальний плановий обсяг фінансування склав 352842,88 тис.грн. Фінансування природоохоронних заходів здійснювалося за кошти місцевого бюджету (міського та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища), з держбюджету та за кошти підприємств.

 За період 2013 - 2017 профінансовано природоохоронних заходів на суму  330114,882 тис.грн. (93% від запланованого), з місцевого бюджету по міському цільовому фонду ОНПС – 10672,43 тис.грн. (43%  від запланованого).

Таким чином, Програма за обсягами фінансування реалізована на 93%, за кількістю заходів - на 58%.

Від реалізації програмних заходів досягнутий екологічний ефект:

- зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в місті на 329,422 т/рік (за рахунок виконання заходів з охорони атмосферного повітря  ПАТ «НЗФ», ТОВ «Інтерпайп  НІКО ТЬЮБ», ТОВ НВО «Трубосталь»);

- зменшено кількість забруднюючих речовин у зворотних водах  на 1 647 т/рік (в т.ч. за рахунок реалізації заходів з раціонального водокористування та зменшення загальних обсягів скиду зворотних вод в Каховське водосховище);

- захист територій від підтоплення на площі 5га пробурено 3 водопонижуючі свердловини вертикального дренажу на вулицях Маяковського і 8 Березня, що дозволило покращити гідрогеологічний стан на прилеглій території, але через обмежений радіус впливу дренажної воронки повністю ліквідувати підтоплення на цих вулицях не вдалося.

Слід зазначити, що значна частина заходів не була підкріплена фінансуванням та не відповідала реальним обсягам надходжень екологічних коштів до місцевого бюджету; не забезпечувалася необхідним фінансуванням з обласного та державного бюджетів. Базове планування заходів здійснювалося в 2012, протягом періоду реалізації Програми в державі змінилася економічна ситуація та цінова політика, відбулося значне подорожчання енергоносіїв, сировини, матеріалів та послуг на виконання робіт, цим в значній мірі пояснюється досить високий показник щодо обсягів фінансування (93%) заходів Програми. 

В результаті проведеної протягом 2016-2017 актуалізації Програми спостерігалася позитивна динаміка використання екологічних коштів на рівні місцевого бюджету. Обсяг фінансування з місцевого бюджету по міському фонду ОНПС поступово збільшувався і в  2017  склав 3529,98 тис.грн. (для порівняння в 2014 - 100,0 тис.грн.). Були визначені першочергові напрямки фінансування заходів з місцевого  бюджету за екологічні кошти, а саме: придбання обладнання, машин для збору, транспортування та перероблення ТПВ; придбання та висадка зелених насаджень; виконання робіт по реконструкції системи водозниження на масиві Новопавлівка (пробурено 3 водопонижуючі свердловини вертикального дренажу на вулицях Маяковського і 8 Березня); перерахунок ПКД «Автоматизована система екологічного моніторингу стану атмосферного повітря на території м. Нікополь»; розроблення проектів на реконструкцію КНС «Головна» по вул.Херсонській,300 та КОС по вул.Херсонській,557 КП «НВУВКГ»; пропаганда екологічних знань та розроблення міської екологічної програми на новий термін.

З огляду на вищезазначене, визначені основні напрямки  природоохоронної  діяльності в місті:

- застосування підприємствами, установами й організаціями міста заходів щодо зменшення шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та сплата екологічного податку;

- забезпечення фінансування природоохоронних заходів зі всіх джерел фінансування згідно чинного законодавства;

- посилення заходів контролю за дотриманням природоохоронного законодавства в межах повноважень органів місцевого самоврядування.

 

Начальник відділу екології                                            А.П. Федорова

Read 93 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(05662) 688-491
5-03-02
Гаряча лінія міста