6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Понеділок, 26 листопада 2018 12:10

Хто несе відповідальність за технічний стан газопроводів та газових приладів

Згідно з наказом Міненерговугілля, ПАТ «Дніпропетровськгаз» припинив виконання робіт з планового технічного обслуговування і планового випробування на щільність внутрішньобудинкових газових мереж з 1 серпня 2018 року. Про те, хто відтепер є відповідальним за технічний стан газопроводу та газових приладів згідно до чинного законодавства, розповів головний інженер служби експлуатації систем газопостачання Нікопольського відділення управління експлуатації Максим Марков.

– Відповідальною особою за утримання та експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання є власник, співвласник чи управитель будинку, який повинен забезпечити зазначені функції самостійно або із залученням на договірних засадах сторонньої організації, яка має відповідний дозвіл Держпраці, – сказав він. – Взаємовідносини Оператора газорозподільних систем, яким є ПАТ «Дніпропетровськгаз», та зокрема Нікопольське відділення, із суб’єктами ринку природного газу, а також правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем визначені в Кодексі газорозподільних систем. Власники, співвласники, балансоутримувачі, управителі та інші особи, на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні), укладають з Оператором ГРМ, до об’єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будинки/гуртожитки, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньобудинкових систем газопостачання, які є невід’ємною частиною багатоквартирного будинку.

Отже тариф 8 гривень 55 копійок залишається як комунальна послуга поставки газу, а за обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання відтепер доведеться платити окремо. Для цього власники, балансоутримувачі та управителі будинків повинні укладати договори на обслуговування газових внутрішньобудинкових систем з тією спеціалізовану організацією, яку виберуть самі. Як зазначив Максим Марков, відповідна постанова дає право не тільки збільшити тариф на утримання багатоквартирного будинку, але й отримати компенсацію пільговим категоріям населення, хто отримує субсидію.

– В приватному секторі кожний абонент є власником внутрішньобудинкової газової системи, тому він теж зобов’язаний укласти з Оператором ГРМ акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, – роз’яснив Максим Марков.

Ігнорування Правил безпеки систем газопостачання є неприпустимим, наголошують фахівці, оскільки газопроводи та споруди на них є об’єктом підвищеної небезпеки, а дотримання цих Правил є певною гарантією надійності функціонування системи газопостачання, безпеки життя та здоров’я населення.

Прес-служба Нікопольської міської ради

Read 149 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(05662) 68-03-00
5-03-02
Гаряча лінія міста