Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Середа, 12 вересня 2018 10:05

Ллойдмінстер (Канада) та Нікополь (Україна) уклали історичну Угоду міст-побратимів


 


Ллойдмінстер (LLOYDMINSTER, AB). 10 вересня, 2018 р.: Сьогодні міста Ллойдмінстер, провінція Альберта (Канада) та Нікополь, Дніпропетровська область (Україна) оголосили про укладення історичної Угоди між містами-побратимами. Мер Джеральд Аальберс підписав цю Угоду від імені міста Ллойдмінстера, а мер Андрій Фісак - від імені Нікополя.

 

Ця угода є першою за 35 років партнерською угодою міст-побратимів, що укладена між Канадою та Україною. Вона визнає тривалу історію та тісні зв'язки між Західною Канадою й Україною і слугуватиме відправною точкою для відновлення доброї волі, адже обидва міста інвестуватимуть у розвиток один одного через посилення ділової співпраці, торгівлі, партнерства в питаннях освіти, спорту та культурних обмінів.

 

«Я дуже радий оголосити, що Ллойдмінстер буде партнером Нікополя у форматі міст-побратимів. Рада затвердила постанову на засіданні 16 липня 2018. Я з нетерпінням чекаю розбудови цих відносин і радо вітатиму делегацію з Нікополя у найближчі місяці. Українська спадщина доволі сильно збереглася в Альберті, зокрема в Ллойдмінстері, і я вдячний тому, що стану свідком цієї історичної угоди між містами-побратимами,» - зазначив Джеральд Аальберс.

 

«Канада та Україна мають успішні двосторонні відносини, а історичні зв'язки дружби між нашими країнами були створені поколіннями української міграції до Канади», - наголосив міський голова Нікополя Андрій Фісак. - Сьогодні ці історичні зв'язки зміцнюються спільними цінностями та інтересами для формування зрілого, збалансованого й взаємовигідного партнерства XXI століття". Він також додав: "Я переконаний, що Угода про міста-побратими між Ллойдмінстером та Нікополем створить середовище, сприятливе для розвитку обох наших громад і дасть можливість посилити наші соціальні та культурні зв'язки, а також покращити добробут жителів наших міст».

 

Цю подію широко відзначають канадці українського походження. Зокрема, Президент Українського Канадського конгресу - Ради провінції Альберти (UCC-APC) Олеся Луців-Андрійович підкреслила: «Ми в захваті від нового партнерства українського міста Нікополя з нашим містом Ллойдмінстером, провінції Альберта. У якості першого міста Альберти, поєднаного з містом в Україні, це надасть нам чудову можливість розвивати бізнес та торгівлю між цими двома муніципалітетами. UCC-APC розвиватиме співпрацю у різних галузях, включаючи освіту, мистецтво та культуру, економічне співробітництво й управління».

 

Укладення Угоди було зумовлене історично важливою інвестицією в Нікополь інвестиційної компанії «Refraction Asset Management» з Калгарі (Канада), яка заснувала підприємство у галузі відновлювальної енергетики «TIU Канада». 26 січня 2018 року компанія «TIU Канада» відкрила сонячну електростанцію потужністю 10,5 мегават у Нікополі, в яку інвестувала 10,5 мільйонів євро (приблизно 16,1 мільйонів канадських доларів). Ця інвестиція – перша канадська інвестиція у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою 2017 року.

 

За словами Президента компанії «Refraction Asset Management» Майкла Юрковича, ця угода є важливою складовою посилення економічних взаємин між Україною та Канадою. "Наша компанія «Refraction Asset Management» із задоволенням долучилася до організації партнерства міст-побратимів між Ллойдмінстером та Нікополем. Це - перша угода про побратимство між містами провінції Альберти з містом України, і це є показником міцних зв'язків між Канадою та Україною, а також успішності Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною", - зазначив він.


 


Відділ міжнародного співробітництва та розвитку Нікопольської міської ради


Read 649 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00