Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Понеділок, 20 березня 2017 15:19

НЕЦИВІЛІЗОВАНО, ШКІДЛИВО І НЕБЕЗПЕЧНО

Одна з багатьох проблем, з якою щороку, навесні, як тільки встановлюється тепла погода, стикаються працівники пожежної частини – це випалювання пожнивних рештків, сміття та сухої трави жителями міста. Горить суха трава на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей та залізничних колій і навіть на узбіччях вулиць.

Слід також зазначити, що подібні пожежі – проблема багатостороння. При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже дев`ять кілограмів мікрочастин окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тлійочому без доступу кисню минулорічному листі виділяється бензопирен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

 Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, яке у величезній кількості лишається на узбіччях доріг, біля дачних кооперативів після зими. При згоранні поліетиленового пакета, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить отруйні канцерогени. Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми є особливо небезпечним.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров`ю, спалювання сухої минулорічної трави неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір`їв перекидається на лісосмуги, які з ними межують. Те саме стосується і придорожніх лісосмуг уздовж автомобільних шляхів та лісових масивів.

Спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров`я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з таким явищем. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання сухої трави. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 7 адміністративного кодексу України. Є й інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.

 

 

Майстер виробничого навчання

Нікопольських курсів 3 категорії

О. Е. Тізік

Read 388 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00