Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

П'ятниця, 23 серпня 2019 15:44

Про якість питної води в Нікополі

Вода – це основний продукт, без якого наш організм ніколи не зможе нормально функціонувати. Тому цілком природно, що всіх цікавить якість питної води, яка надходить у наші будинки з центральної водопровідної мережі. Наразі нікопольці знову скаржаться, що з крану тече брудна вода. З чим це пов’язано?

На сьогодні Каховське водосховище є найбільш забрудненим водосховищем в Україні, – розповідає директор КП «Нікопольводоканал» НМР Юрій Великий. – Серпень і вересень – це місяці, коли вода максимально забруднена через цвітіння зеленої водорості та максимального скидання води, яке проходить через Каховське водосховище. Наша станція, котра виробляє питну воду для населення, працює на межі, тому що переробити таку воду досить складно.

Отже, брудна вода – явище сезонне, але хотілося б знати, які заходи виконуються на береговій насосній станції виробництва води для поліпшення її якості?

Ми перейшли на другий регламент промивання фільтрів де безпосередньо вимивається весь цей бруд і каламуть з водосховища, – роз’яснює Юрій Великий. – Раніше ми промивали фільтра до 10 хвилин, зараз перейшли на дворазову промивку до 40-50 хвилин. Також перенастроїли подачу коагулянту та трохи збільшили дози хлору.

Щоб переконатися в тому, що на підприємстві дійсно дбають про якість води, ми ознайомилися з технологічним процесом виготовлення питної води.

Спочатку проводять забір води з Каховського водосховища. Потім вона потрапляє в апаратну хлорного господарства, де ведеться дозування хлору при очищенні води. Після чого вода потрапляє на очисні споруди, в блок контактних освітлювачів, а далі, після проходження фільтрів, вже чиста вода – в резервуари і вже з них воду закачають до центральної водопровідної мережі.

На насосній станції є три резервуари чистої питної води. За допомогою такого приладу як ботометр відбирають воду на будь-який глибині резервуару та перевіряють її на кольоровість, каламутність та інші показники.

Слід зазначити, що на всіх етапах технологічного процесу виготовлення питної води за її якістю слідкують робітники хіміко-бактеріологічної лабораторії. Зараз вона працює в посиленому режимі, тому що кількість перевірок збільшилась.

За нашим проханням чисту воду з резервуару перевірили на якість в контрольно-технологічному відділі лабораторії, який працює цілодобово та відповідно до графіків робить відбір проб як на підприємстві так і в контрольних точках міста, після чого визначає основні показники якості води.

Перший результат можна отримати вже через 15 хвилин перевірки, а остаточний – через добу. Наразі нас запевнили, що якість питної води, яку ми принесли, відповідає встановленим нормативам. А інженер-технолог насосної станції Ірина Аюпова розповіла, що всі співробітники станції п'ють воду з крана. Тобто ту, яку тут виробляють.

Чому в будинках мешканців нашого міста з крана тече брудна вода?

Трубопровід і Нікополі використовується довгий час, тому жителі отримують воду вже з додатковими домішки, – говорить головний інженер КП «Нікопольводоканал» НМР Олександр Шепетько. – В місті ведуться роботи по заміні трубопроводу, ми переходимо на пластикові труби, що покращує якість нашої послуги. В разі якихось змін в гіршу сторону, ми відразу реагуємо. Так, по місту в нічний час ми проводимо промивку мереж шляхом відкриття гідрантів і скидання води, чим промиваємо мережі. Ці роботи ми проводимо за заявками абонентів, які дзвонять в диспетчерську службу і повідомляють про отримання неякісної води. Ми висилаємо туди співробітників лабораторії або чергової служби, які визначають причину і ми включаємо заявку в план промивання мереж.

Прес-служба Нікопольської місткої ради

Read 1151 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00