Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Понеділок, 28 жовтня 2019 18:32

Про інклюзивне навчання в Нікополі

Інклюзія – це включення дітей з особливими потребами до участі в навчальному процесі, культурних заходах і житті дитячого колективу. Коли «особливі» діти навчаються в загальному освітньому середовищі серед однолітків, вони отримують рівні можливості для соціалізації та розвитку.

Інклюзивну освіту в нашому місті вперше впровадили в двох школах: № 22 і № 24. Три роки тому тут відкрилися перші інклюзивні класи.

Зараз в школі № 24 працюють три класи з інклюзивною освітою, відкрито медіатеку та ресурсну кімнату. В медіатеці можна пограти, почитати книжку або провести індивідуальне заняття.

Ольга Смольянова заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 24

037 / 03:06 з фахівцями 03:40 увагу

В ресурсній кімнаті є різні цікаві осередки: для навчання та відпочинку, творчості та спортивних вправ, а також є кухня, де діти навчаються самостійно себе обслуговувати, накривати на стіл та користуватися побутовою технікою: зробити чай чи каву, розігріти їжу, помити посуд та інше.

В загально освітній школі № 5 наразі чотири інклюзивних класи, де навчаються чотири дитини з особливими потребами, є ресурсна кімната.

Діти з особливими потребами не тільки засвоюють шкільну програму, а й, що дуже важливо, навчаються спілкуватися з однолітками, впівпрацювати, дружити. Завдання інклюзивної освіти в тому і полягає, щоб навчити дітей самостійно жити в суспільстві. Іншім дітям таке спілкування теж на користь, тому що вони навчаються добре відноситися до тих, хто чимось відрізняється від інших.

Олена Селютіна

042 / 00:23 станом 00:47 садочки

– Станом на сьогодні у нашому місті 58 дітей користуються інклюзивним навчанням: 36 з них це учні загальноосвітніх навчальних закладів, 22 дитини відвідують дошкільні навчальні заклади, – говорить начальник відділу освіти і науки НМР Олена Селютіна.

В загальноосвітній школі № 21 перший інклюзивний клас з’явився два роки тому. Сьогодні тут працюють шість інклюзивних класів. У кожної дитини з особливими потребами є асистент вчителя, який на протязі навчально-виховного процесу допомагають їй краще засвоювати знання та мотивують до навчання для того, щоб вони були впевнені в своїх силах.

Ольга Носик асистент вчителя ЗОШ № 21

036 / 00:29 задача 00:37 ребенка

00:56 если он 01:00 оказиваю

В цьому році в школі № 21 відкрили ресурсну кімнату, де проходять додаткові заняття за індивідуально складеним планом. Така кімната вкрай необхідна, вважають фахівці, тому що тут дитина може покращити свої здібності і розвивати їх надалі.

Олена Селютіна

042 / 01:00 також 01:19 педагогами

– Також хочу звернути увагу на те, що відкрито інклюзивно-ресурсний центр. В цьому році ми завдяки співпраці з компанією Сентравіс змогли відкрити кабінет ЛФК, де діти мають можливість отримувати безкоштовно корекційні заняття з професійними педагогами.

У дошкільних навчальних закладах Нікополя дві інклюзивні групи вперше відкрили в минулому році. На сьогодні їх вже набагато більше.

У дошкільному навчальному закладі № 26 «Росточок» працюють дві інклюзивні групи, їх відвідують двоє дітей з особливими потребами. Асистент вихователя супроводжує дитину на протязі всього дня, під час занять, ігор, прогулянок, свят. «Особливі» діти почуваються на рівних, а додаткові індивідуальні заняття допомагають швидше розвиватися.

Алла Білан директор ДНЗ № 26 «Росточок»

065 / сначала 00:32 на помощь

В дошкільному навчальному закладі № 27 «Ромашка» комбінованого типу в цьому році вже працюють дві інклюзивні групи, в них навчаються п’ятеро дітей. Вони беруть участь в заняттях разом з дітьми, а також з ними проводять індивідуальні заняття асистенти вихователя.

Олена Селютіна

042 / 02:03 інклюзивна освіта 92:41 обертом

– Інклюзивна освіта має підтримку держави, місцевої влади Нікополя та місцевої громади. В цьому році ми відкрили шість ресурсних кімнат у школах. На кожну дитину, яка находиться на інклюзивному навчанні, за замовленням батьків були закуплені необхідні матеріали.

Отже, на сьогодні в Нікополі, якщо батьки мають бажання і є відповідний висновок лікарів, є відповідні рекомендації фахівців інклюзивно-ресурсного центру, вони можуть прийти у будь-який заклад освіти, школу або садочок, написати заяву і їх дитина отримуватиме інклюзивне навчання.

Прес-служба Нікопольської міської ради

Read 447 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00