Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

П'ятниця, 27 листопада 2020 13:21

У Нікополі працює гончарна майстерня  

  • Image Gallery

Гончарна майстерня при Нікопольській школі мистецтв гостинно відчинила свої двері у 2019 році. Вона розташована на проспекті Трубників, 35 А.

За кошти з місцевого бюджету в будівлі зробили капітальний ремонт. Повністю замінили дах, всі комунікації, електропроводку, встановили нові металопластикові вікна, стіни зовні утеплили та пофарбували. Зроблений пандус дає можливість людям з фізичними обмеженнями без перешкод потрапити до майстерні.

Всередині приміщення стіни покриті кахлем та миючими шпалерами. Плитка на підлозі продовжує тему гончарства, бо вона теж з елементами глини.

До речі, гончарна майстерня при Нікопольській школі мистецтв є другою в Україні, після знаменитої Опішні.

 

У гончарній майстерні на сьогодні займаються 135 учнів від шести до 15 років. Тут вони освоюють теоретичні знання та практичні навички.

Кожне заняття для учнів – це можливість не тільки опанувати техніку виконання тої чи іншої речі, а й поринути в історію давніх давен, дізнатися багато цікавого. Наприклад, звичайне намисто для українських жінок було не просто прикрасою. Вважалося, що вийти на вулицю без намиста – все одно, що вийти голою. Чи то свято, чи храм, чи звичайний день за роботою – шию господині завжди прикрашала низка майстерно вироблених намистин. Намисто було оберегом, захистом від злих духів і недобрих людей.

Слухаючи захоплюючу розповідь вчителя, учні ліплять з глини різноманітні намиста.

 

Також у майстерні є два гончарні кола, за якими учні самостійно реалізовують отримані знання та навички на практиці.

 

«Родзинкою» майстерні є музей, де зберігаються старовинні ужиткові гончарні предмети, які діти можуть не тільки бачити на власні очі, а ще й торкатися руками, обстежувати їх і потім використовувати якісь елементи в своїй роботі.

Також тут є і сучасні вироби. Наприклад, прикраси, виготовлені учнями, козацькі речі, писанки, народні іграшки. Крім того, в цьому чудовому музеї діти можуть познайомитися з традиціями українського народу, а також історією нашого міста. Ось учні першого класу разом з вчителем зробили в мініатюрі ринок шопу, що знаходився в старій частині Нікополя. Першокласники виліпили фігурки людей в національному одязі, а вчитель допоміг виготовити лави, вози та загін для тварин.

Всього в музеї налічується більше ста експонатів.

 

Але знайомство зі звичаями та традиціями українського народу не закінчується лише на заняттях. Цікаву інформацію можна знайти навіть на подвір’ї гончарної майстерні. Наприклад, плитка розписана материнським візерунком та розмальована предметами українського ужиткового побуту з зазначенням правильної назви.

Прикрасою подвір’я є експозиція хутору, яку виконали викладачі художнього відділення школи мистецтв. Тут є хата, льох, клуня, млин, колодязь, пасіка. Все, що повинно було бути у добрих господарів.

 

Отже, гончарна майстерня безперечно додає колориту Нікополю і може стати цікавим об’єктом туристичного маршруту вихідного дня, як для нікопольців, так і для гостей нашого міста.

Прес-служба Нікопольської міської ради

Read 2659 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00