Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Вівторок, 04 червня 2019 14:57

Як діяти, щоб не довелося повертати субсидію державі

За підсумками 2018-2019рр. року близько 100 сімей міста змушені повернути державі нараховані їм субсидії. Це ті громадяни, що подали до управління недостовірну інформацію, що вплинула на розмір субсидії, право її отримувати або не надали її в повному обсязі. Є родини, які мають повернути чималі суми, що сягають 10-20 тис. грн. Виявляєм таких громадян під час перевірок за результатами верифікації субсидій у Міністерстві фінансів України.

Що потрібно знати громадянам, аби не потрапити у неприємну ситуацію?

Перше - що є 30 днів щоб повідомити про будь-які зміни, які вплинуть на субсидію.

Відповідно до порядку надання субсидії, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціальної політики про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

  • зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства, їх соціального статусу;
  • про членів домогосподарства чоловіка (дружину, навіть якщо вони зареєстровані за іншою адресою;
  • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
  • зміну переліку отриманих житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  • якщо хтось із членів їх сім’ї купив автомобіль, з дати випуску якого минуло менше ніж п’ять років (окрім мопеда);
  • якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла) на суму понад 50 тис. грн.

Після проведення перевірки, частина людей, які не повідомили про певні обставини, які вплинуть на розмір субсидії чи право призначення субсидії, змушені будуть її повернути, якщо це згодом виявиться.

Найчастіші порушення, це не повідомлення отримувачами субсидії про членів домогосподарства та їх доходи. Ще з травня 2018 року діють нові правила призначення громадянам міста житлової субсидії. Якщо раніше чоловік, дружина або їхні неповнолітні діти були зареєстровані і проживали в різних приміщеннях, то кожен з них мав право на отримання житлової субсидії на своє житло з урахуванням власних доходів.

Тепер при оформленні субсидій потрібно декларувати доходи всіх членів сім’ї (подружжя та неповнолітніх дітей), особливо тих, які зареєстровані за іншими адресами.

Так як, при розрахунку розміру субсидії враховуються доходи дружини (чоловіка) незалежно від їх місця реєстрації проживання, то таким громадянам в обов’язковому порядку необхідно подати нову заяву та заповнити декларацію.

Коли сім’я звернулася за призначенням житлової субсидії, їй надається роз’яснення і про це пишеться у заяві, що про всі зміни вона зобов’язується повідомити. Мешканці, яким призначено житлову субсидію, протягом 30 днів повинні повідомити якщо: хтось зареєструвався, хтось знявся із реєстрації, одружився, якусь послугу мешканці зняли з оплати, купили транспортний засіб, який ще не має 5 років від дати випуску. На сьогодні сім’я не має права на субсидію, наприклад, якщо у неї нульові доходи або хтось із членів сім’ї придбав дорого вартісні товари на суму, яка одноразово перевищує 50 тис. грн.

Запровадження надання субсидії в грошовій формі показало, що громадяни отримавши з різних причин нові паспорти  не надають дані до Управління. А це в свою чергу не дає змоги своєчасно отримати субсидію.

Також автоматично не буде подовжено субсидію сім’ям, в яких є 14 літні діти і заявниками не надано до Управління дані паспортів та кодів.  

До 1 травня 2018 року субсидія не призначалася тільки в одному випадку, якщо була здійснена покупка на суму понад 50 тис. грн. З 1 травня цей перелік доповнився ще кількома пунктами – наявність автомобіля до 5 років, площа житла понад 120 і 200 кв. м. непрацюючі, ті, хто за кордоном.

Але в інтересах людей звернутися й субсидію припинити, якщо у них немає підстав для субсидії, або написати заяву на продовження, якщо такі підстави є.

Які наслідки будуть мати отримувачі субсидії, які не звернуться та не повідомлять про зміни або про членів своїх сімей?

Багатьом людям, які не звернуться, ми автоматично призначимо субсидію. Далі ми усі дані отримувачів субсидій передаємо до Міністерства для верифікації – там перевіряються доходи, чи людина не виїхала за кордон, чи здійснила купівлю, яка перевищує 50 тис. грн., чи є в володінні транспортний засіб до 5 років з дати випуску.

Якщо громадянин подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, не повідомив про доходи членів своєї сім’ї, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії — надання субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою Управління до Державного бюджету.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про склад сім’ї,  доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Якщо Ви в чомусь не впевнені, записатись на прийом та отримати необхідну інформацію можна по телефону (066) 9483106 або за адресою : вул. Отаманська , буд. 2

Управління соціальної політики

Read 176 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00