Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Четвер, 28 листопада 2019 16:27

Шановна Наталіє Володимирівно!


Питання:


Когда решится вопрос о фиксированном переводе мощности электроэнергии с 3 кВт на 5 кВт в многоквартирных домах?
Идут холода, в квартирах установлены " умные" счётчики, горожане на принудительном электроотоплении, мощность при установке электроотопления в квартирах писали 3 кВт, а сами устанавливали конвекторы на 3,5-4 кВт . Почему сразу не решали этот вопрос, а теперь заставляют докупать 2 кВт ? Идёт автоматическое отключение от сети на 3 мин. при 2-х включенных конвенторах, вместо 3-х и лишнего электрооборудования не включается, кроме холодильника. Зачем переводили принудительно город на электроотопление, а теперь горожане не могут пользоваться этим элетроотоплением, вынуждены сидеть в холоде без отопления из-за фиксированной мощности 3 кВт, вместо того чтобы зафиксировать на 5 кВт. Просьба к городским Властям побыстрее решить эту актуальную проблему.


Відповідь:


На Ваше звернення на сайт Нікопольської міської ради стосовно збільшення величини договірної потужності повідомляємо, що з метою підтримки реалізації енергетичної стратегії України, рішенням Нікопольської міської ради від 26.02.2016 року № 12-5/VІІ була прийнята Програма оптимізації та розвитку системи теплопостачання міста Нікополя на 2016 рік. Даною Програмою передбачалася оптимізація системи теплопостачання м. Нікополя шляхом переведення абонентів на автономне/індивідуальне (поквартирне) опалення.

31.03.2016 року за № 75-6/VІІ прийнято рішення Нікопольської міської ради «Про відключення від мереж централізованого теплопостачання багатоквартирних будинків, бюджетних та інших установ незалежно від форми власності, що опалюються від ТФК по вул. Краснодонській, 70, від котельні по вул. Першотравнева, 26 та інших котелень за необхідністю».

Опісля, в 2016 році між міською радою та ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» було підписано меморандум про співробітництво. Підписанням меморандуму сторони засвідчували, що діють на засадах паритетності і мають наміри спрямувати зусилля на ефективне співробітництво в умовах децентралізації системи централізованого теплопостачання у місті Нікополі. При цьому, з боку представників ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», які є безпосередньо надавачами цих послуг, питання щодо необхідності на майбутнє збільшувати потужність, не ставились.

Щорічно, починаючи з 2016 року з місцевого бюджету виділялись кошти на посилення електромереж багатоквартирних будинків.

Впродовж 2016/2018 років до міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення від мереж ЦО та влаштування індивідуального опалення звернулися та отримали витяги на встановлення індивідуального опалення власники 5520 квартир багатоквартирних будинків у місті Нікополі.

До того ж, за рахунок коштів з міського бюджету, було додатково надано 2688 громадянам міста по 1000,00 грн. для встановлення необхідного приладу обліку електроенергії та пільгового тарифу на її використання, на загальну суму   2 688,0 тис. грн.

Також, для фінансової підтримки малозабезпечених громадян та громадян пільгових категорій діяла Програма соціального захисту населення міста Нікополя на 2016 - 2018 роки «ТУРБОТА». Одним із заходів Програми було надання, за рахунок коштів з місцевого бюджету, матеріальної допомоги громадянам міста на встановлення індивідуального опалення.              

 Тому, майже 5 тисяч громадян, які звернулися із заявою та необхідним пакетом документів до комісії з визначення громадян, які мають право на отримання одноразової матеріальної допомоги, із місцевого бюджету з квітня 2016 року по жовтень 2018 року отримали матеріальну допомогу на встановлення індивідуального опалення.     

Тобто всі бажаючі, які мешкали в багатоквартирних будинках у місті Нікополі і звернулися з необхідним пакетом документів до комісії, отримали матеріальну допомогу на встановлення індивідуального опалення.

За цей період до початку 2019 року від мешканців міста заяви та скарги з даних питань не надходили.

Після введення в дію останніх змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» з січня 2019 року до виконавчого комітету міської ради почали надходити чисельні звернення від населення щодо автоматичного обмеження потужності споживачам.

Так, розпорядженням міського голови від 08.05.2019 № 99-р було створено робочу групу з вивчення питань, що пов’язані з утриманням внутрішньобудинкових комунікацій багатоквартирних будинків у місті Нікополі. На засіданнях робочої групи висвітлювались питання пов’язані із забезпечення мешканців міста електроенергією та супутніх питань. На засідання запрошувались та були присутні представники АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» (м. Дніпро). За результатами засідання даної групи було досягнуто певної згоди щодо зменшення переліку документів, що необхідно надавати для збільшення потужності постачання електроенергії на бажану величину.

Отже, органами місцевого самоврядування було вжито всіх необхідних заходів в межах власних повноважень.

Внесеними змінами до Закону України «Про ринок електричної енергії», прийняття Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджені Постановою НКРЕ від 14.03.2018 року № 312, Кодексу систем розподілу, затвердженого Постановою НКРЕ від 14.03.2018 року № 310 обмежуються права споживачів щодо споживання електричної енергії у необхідних об’ємах та не можуть бути вирішені на рівні органів місцевого самоврядування.

У зв’язку з цим, виконавчими органами Нікопольської міської ради було направлено листи Президенту України та Кабінету Міністрів України з проханням ініціювати внесення змін до нормативно-правових актів, які  розмежовують поняття «приєднання» і «зміна технічних параметрів діючих електроустановок, пов’язаних з збільшенням потужності» та надають споживачу можливість здійснювати справедливу плату за збільшення потужності за власні кошти, а у виняткових випадках і  безкоштовно.

Додатково доводимо до Вашого відома, що за інформацією апарату Нікопольської міської ради, питання щодо скликання позачергового засідання сесії депутатів Нікопольської міської ради для вирішення питання стосовно збільшення величини договірної потужності надано на розгляд постійних депутатських комісій Нікопольської міської ради.

Read 147 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00