Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

6 Awetive Megadeal Sportson Center Ispolkom 7 8 9 10 11 12
01 / 12

6

02 / 12

Awetive

Corporate Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
03 / 12

Megadeal

eCommerce Theme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
04 / 12

Sportson

Sports Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Read More
05 / 12

Center

06 / 12

Ispolkom

07 / 12

7

08 / 12

8

09 / 12

9

10 / 12

10

11 / 12

11

12 / 12

12

Вівторок, 16 квітня 2019 16:48

Обрізка – важливий етап у догляді за деревами

Згідно «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» обрізають дерева орієнтовно з 15 жовтня (кінець вегетаційного періоду) до 15 квітня (початок вегетаційного періоду) в період мінімальної циркуляції соків – навесні до розпускання бруньок або восени після опадання листя.     

            Для нормального росту й правильного розвитку дерев здійснюють догляд за кроною протягом усього життя рослин. У дерев видаляють порослеві пагони, які утворюються біля кореневої шийки, а також на стовбурах в міру їх появи.

            Сухі гілки обрізують у міру їх виявлення впродовж року.

            Осіння підрізка є дуже важливим заходом перед настанням зимових холодів, в результаті якого рослини і дерева стають більш стійкими до низьких температур.

            Весняна обрізка дерев вважається найбільш безпечною, ніж у період повного спокою, через незначні соковиділення. Весняна обрізка є необхідним заходом для активізації росту дерев та кущів. Вона врівноважує баланс живлення (особливо для молодих, пошкоджених або хворих дерев), додає кроні рослин компактний або, навпаки, «розгорнутий» вигляд. Після обрізки на деревах виростають нові гілочки, при цьому значно підвищується імунітет до хвороб.      

 

            Під час догляду за деревами застосовують три види обрізання: формувальне, санітарне й омолоджувальне.

 

            Формувальне обрізання дерев проводять у рядових та алейних насадженнях з метою збереження природної або штучної форми рослин (колоноподібної, конусоподібної, кулеподібної тощо), рівномірного розташування скелетних гілок, а також дерев, пересаджених з лісу (з асиметричною витягнутою вгору кроною).

            Розрізняють слабке, помірне і сильне обрізання, ступінь якого залежить від виду дерева, його віку і стану крони.

             Формувальне обрізання рекомендується здійснювати ранньою весною, до початку вегетації (кінець лютого-квітень). У районах з м'якою зимою, де температура повітря не опускається нижче мінус 10 град. С, допускається осіннє формування після листопаду.

 

            При санітарній обрізці видаляються:

  • повністю сухі або всихаючі гілки;
  • гілки, які пошкоджують здорову деревину;
  • хворі і заражені шкідниками або хворобами;
  • пошкоджені, завислі, зламані гілки;
  • всихаючі верхівки дерев;
  • з вадами попередніх неправильних обрізок

            Зразу після обрізання всі рани діаметром понад 2 см зашпаровують садовою замазкою або зафарбовують олійною  фарбою  на натуральній оліфі під колір крон дерева. У хвойних дерев та тих, що дуже виділяють смолу, рани не замащують.

            Санітарне обрізання потрібно проводити щороку протягом вегетаційного періоду.При санітарній обрізці зачищаються, виправляються або повністю переробляються зрізи, зроблені неправильно, адже, вони можуть загниватися при наявності надлишкової вологи.

            Санітарна обрізка дерев необхідна для запобігання небезпеки для життя і здоров'я людей, цілісності споруд і конструкцій, а також для продовження життєдіяльності самого дерева.

           

            Омолоджувальне обрізання виконують лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2 - 3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Омолоджують дерева навесні, до початку вегетації (кінець лютого-квітень) поступово протягом двох-трьох років. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, а сильне - зріз крони до основи скелетних гілок.

             Мета омолоджувальної обрізки – не довести дерево до повного припинення росту, а стимулювати новий приріст, збалансувати плодоношення та уникнути вітроламкості.

            Здійснювати омолодження, згідно «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» можна шляхом спилювання стовбурів дерев (особливо берези, верби білої, граба, клена, ясеня, липи, осики, тополі тощо) аж до самого пенька. Ця операція спричиняє швидкий та рясний ріст кореневої порослі, з якої можна формувати одно- чи багатостовбурні дерева.

Read 805 times

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00