ТЕМА: ЗЕМЛЯ
Суть порушеного питання:
Добрий день. Скажіть будь ласка, коли на Трубніке№2 будуть розмічати ділянки, які видовалісь учасникам АТО. Документи готові і на руках вже як рік, а винос не роблять. Це робиться спецально? А потім через два роки отберают ділянку, нібито його не кто не обробляеться.
Відповідь:
Шановна Ірино Василівно!
Механізм встановлення (відновлення) меж земельних ділянок на місцевості та їх закріплення межовими знаками визначено Інструкцією про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 №376, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2010 за №391/17686.
Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на підставі розробленої та затвердженої:
- технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі(на місцевості);
- технічної документації із землеустрою щодо поділу та обєднання земельних ділянок;
- проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Розроблення технічної документації із землеустрою та послуги щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) надають землевпорядні компанії, що мають відповідну ліцензію на виконання відповідних робіт.
Встановлення межових знаків здійснюється таким чином, щоб забезпечити можливість їх зберігання і створити якомога менше перешкод для руху пішоходів і транспортних засобів.
Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою.
Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до початку робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Повідомлення надсилається рекомендованим листом, кур'єрською поштою, телеграмою чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення.
Власники (користувачі) суміжних земельних ділянок, місце проживання або місцезнаходження яких невідоме, повідомляються про час проведення робіт із закріплення межовими знаками поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) через оголошення у пресі за місцезнаходженням земельної ділянки.
Передача межових знаків на зберігання власнику (користувачу) земельної ділянки здійснюється актом прийомки-передачі межових знаків на зберігання.