1 winter
01 / 01

1 winter

Corporate Template

Read More
П'ятниця, 08 квітня 2022 09:01

Охорона праці під час воєнного стану. Які відбуваються зміни.

30 березня 2022 року за ініціативи відділу нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурної сфери та об’єктах ЖКГ у м. Дніпро управління гірничого нагляду, нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області методом онлайн-конференції було проведено нараду з метою роз’яснення підприємствам чітких дій з охорони праці під час воєнного стану, введеного указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України..

В нараді прийняли участь фахівці відділу та представники сільськогосподарських підприємств та підприємств харчової промисловості міста Нікополя та Нікопольського району, які працюють для підтримання економіки країни.

Під час проведення заходу присутні отримали рекомендації щодо забезпечення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, а також інформацію, щодо безпечної експлуатації машин та механізмів підвищеної небезпеки, зокрема:

-                Рекомендації для роботодавців щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнних (бойових) дій;

-                Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устаткування в умовах воєнних (бойових) дій;

-                Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників сільського господарства в умовах воєнних (бойових) дій;

-                Щодо організації боротьби з аварією.

Також до суб’єктів господарювання було доведено інформацію постанову КМУ від 24 березня 2022 р. № 357 Про деякі питання виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану, а також від 16 березня 2022 р. № 297 Про деякі питання перевезення (транспортування), зберігання, застосування та торгівлі пестицидами і агрохімікатами.

Окремо було акцентовано увагу на необхідності проведення позапланових інструктажів з охорони праці про дії працівників та посадових осіб суб’єктів господарювання в умовах воєнного стану та у разі потрапляння у зону бойових дій.

За результатами проведеної онлайн-конференції будуть здійснюватись постійні консультації з аграріями Нікопольщини у вигляді «запитання-відповідь» інспекторами даного спрямування.

Такі інформаційно-роз’яснювальні зустрічі вкрай необхідні для того, щоб під час воєнного стану роботодавці отримували оперативну інформацію про зміни у законодавстві із першоджерел.

Read 1230 times

Ми у соц-мережах

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00