Запрошення до співпраці в рамках Програми ЄС «Еразмус для молодих підприємців»
(Erasmus for Young Entrepreneurs)
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України інформує про Програму ЄС «Еразмус для молодих підприємців» (Erasmus for Young Entrepreuners), яка є частиною Програми ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)».
«Еразмус для молодих підприємців» (далі – Програма) – започаткована у 2009 році Програма транскордонного обміну, яка надає можливість новим, молодим та амбіційним підприємцям (слово «молодий» в цьому контексті означає не вік підприємця, а час з моменту започаткування ним підприємницької діяльності – до 3-х років) набувати навичок і знань у досвідчених підприємців, які володіють малими підприємствами в інших країнах – учасницях цієї Програми, а досвідченим підприємцям – дізнаватися про перспективи й нові бізнес-ідеї молодих підприємців, започатковувати співробітництво з іноземними партнерами й отримувати інформацію про нові ринки. Обмін досвідом здійснюється шляхом організації відрядження молодого (нового) підприємця до країни підприємця–господаря строком від 1 до 6 місяців.
Довідково:
«Нові підприємці» (New Entrepreneurs, NE)- це підприємці з будь-якого сектору на ранніх стадіях діяльності; включає як потенційного підприємця (“would-be” entrepreneurs), який планує почати власний бізнес )започаткував підприємницьку діяльність не більш ніж три роки тому). При цьому особа, яка подала заявку для набуття статусу нового підприємця, повинна бути в змозі залучити додаткові кошти для покриття витрат на відрядження, які перевищують грант ЄС.
«Підприємці-господарі» (Host Entrepreneurs, або HE) – це успішні й досвідчені підприємці (власники мікро- або малих підприємств) чи особи, що беруть безпосередню участь в підприємницькій діяльності малих та середніх підприємств на рівні ради директорів та які бажають поділитися своїм підприємницьким досвідом і отримати потенційну вигоду від співробітництва з новим іноземним підприємцем.
Програма фінансується Єврокомісією і здійснюється в країнах-учасницях за допомоги обраних Єврокомісією місцевих контактних пунктів (Intermediary Organizations, IOs), що є компетентними і питаннях підтримки бізнесу (торгово-промислові палати, стартап-центри, бізнес-інкубатори тощо).
Для забезпечення узгодженого функціонування Програми діє Офіс з підтримки Програми (Erasmus for Young Entrepreneurs Support Office, SO), який тісно співпрацює з Єврокомісією та контактними пунктами в країнах-учасницях.
Кожному кандидатові на участь у Програмі необхідно звернутися до місцевого контактного пункту в його регіоні. Контактні дані щодо кожної країни містяться на сторінці за посиланням: http://bit.ly/2ouGnVL. У разі відсутності відповідного контактного пункту в Україні українські кандидати мають право звернутися до будь-якого контактного пункту в сусідніх країнах (наприклад, у Польщі, Словаччині або Угорщині). Контактна особа з обраного контактного пункту опікуватиметься питаннями кандидата та координуватиме його дії протягом всієї програми обміну: допоможе скласти заявку, встановити успішні відносини з відповідним підприємцем, а також надасть відповіді на всі запитання. Інформація з практичних та фінансових питань щодо участі у Програмі розміщена на веб-сторінці самої Програми за посиланням http://bit.ly/1xW19N9.
Мінекономрозвитку також інформує, що наразі Єврокомісією оголошено конкурс на обрання вищезгаданих контактних пунктів, які продовжуватимуть впровадження Програми (дедлайн подачі заявок на конкурс – 7 червня 2017 року о 17.00 за брюссельським часом). Відповідно до пункту 6.1 умов конкурсу , в ньому можуть брати участь: юридичні особи публічного права, що відповідають за питання у сферах економіки, підприємництва, підтримки бізнесу чи пов’язаних з ними питаннях або є активними у цих сферах; торгово-промислові палати або подібні органи, інститути (вищої) освіти, зокрема університети або інститути для професійної освіти і навчання.
Таким чином ,цей конкурс не призначений безпосередньо для підприємців, які бажають взяти участь в обміні в рамках Програми, натомість покликаний відібрати організації, які підтримуватимуть заходи щодо сприяння й підвищення мобільності нових підприємств. Детальніше про умови участі в конкурсі можна прочитати на веб-сторінці Європейського виконавчого агентства з питань МСП (EASME) за посиланням http://bit.ly/2oHwal2. Крім того, EASME готове відповісти на будь-які питання стосовно умов конкурсу (запитання необхідно надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).
За додатковою інформацією та консультативною підтримкою звертатись до відділу міжнародного співробітництва та розвитку НМР (кабінет 34/1 будівлі виконкому, телефон 5-14-34).