1 winter
01 / 01

1 winter

Corporate Template

Read More
Вівторок, 13 грудня 2016 14:38

Символіка міста

  • font size decrease font size increase font size
  • Print
  • Email

Старий герб

Герб затверджений 17.11.1966р. рішенням виконавчого комітету міської ради.
У лазуровому щиті зі срібною главою і карміновим поясом — чорне зображення Південнотрубного заводу і труб. Пояс обтяжений срібною назвою міста українською мовою. У главі — золоті козацька шабля, гетьманська булава і червоний символічний вогонь як символ Запорізької Січі. Лазуровий колір означає Каховське водоймище, на березі якого розташоване місто. Карміновий пояс позначає найбільше марганцеве родовище країни.

 


Сучасний герб

Сучасний герб був затверджений рішенням Нікопольської міської ради 12-17/ХХІІІ від 28.11.2000р. Він має форму щита іспанського типу, у лазуровому полі якого козак на коні з шаблею у правій руці, піднятою над головою.

Золотий вершник мчить над двома срібними шиповидними смугами. Вгорі над вершником та нижче горизонтальних смуг — по золотій восьмипроменевій зірці, обабіч яких дугою розходяться по три срібні восьмипроменеві зірки. Кожна наступна — меншого розміру від попередньої.

Герб вписаний у декоративний картуш срібного кольору, увінчаний трибаштовою міською короною з симетричним верхнім і нижнім акантами. У середній частині — асиметричне зображення пергаменту з завернутими краями, де ліворуч від глядача гетьманська булава, а праворуч — бунчук.

У нижній частині картуша — нижня частина адміралтейського якоря.

Колір щита символізує вірність, чесність, бездоганність, небесне світання, чисті води і перебування під знаком Юпітера.

Золото означає силу, багатство, постійність, срібло — недоторканість.

Вони використовуються для символічного відображення природних і штучних фігур та ідеї походження міста від часів запорозького козацтва.

Фігура козака вершника, що мчить із зброєю у поєднанні з клейнодами — історичний образ Війська Запорозького показує його силу і вірність як захисника рідної землі, символ невпинного руху українського народу до свободи і незалежності.

Кінь уособлює символ волі і степового простору, соратник воїна ще з часів давніх аріїв, скіфів та інших кочових народів, що перебували у наддніпрянських степах.

Хвилі відображають води Дніпра, що були символом життя та об’єднання України.

Якір вказує на традиційні заняття населення нашого міста мореплавством і рибальством.

Розташовані вище і нижче хвиль зірки — символ безмежного космосу сузір’я Великої Ведмедиці (Возу) та історичних реалій минулого — Чумацького шляху через Дніпро та сім головних місць розташування Запорозької Січі. Одна з них позначена золотом і уособлює собою Микитинську Запорозьку Січ, звідки була відроджена Українська національна держава у середині XVІІ ст. у формі Гетьманської Козацької України.

Прапор Нікополя

Прапор м. Нікополя являє собою квадратне синє полотнище на пересіченні умовних 1/3 вертикальної та горизонтальної сторін прапора — жовтого кольору вершник, що мчить на коні з піднятою у правій руці шаблею над головою і повернутий у сторону древка.

Фігура козака — вершника розриває дві білі шиповидні горизонтальні смуги.

Над вершником та нижче вершника на умовному колі діаметром 1/2 ширини прапора, розташовано по сім восьмипроменевих зірок, середні з яких жовтого кольору, вписані в умовне коло діаметром 1/16 ширини прапора, а обабіч по три зірки білого кольору, кожна наступна — меншого розміру від попередньої.

Колір прапора символізує вірність, чесність, бездоганність, небесне передсвітання, чисті води, перебування під знаком Юпітера.

Жовтий колір означає силу, багатство, постійність. Білий — недоторканість. Вони використовуються для символічного відображення природних і штучних фігур та ідеї походження міста від часів Запорізького козацтва.

Фігура козака-вершника, що мчить із зброєю у поєднанні з клейнодами — історичний образ Війська Запорізького, показує його силу і вірність як захисника рідної землі, символ невпинного руху українського народу до свободи і незалежності.

Кінь уособлює символ волі і степового простору, соратник воїна ще з часів давніх аріїв, скіфів та інших кочових народів, що перебували у наддніпрянських степах.

Хвилі відображають води Дніпра, що були символом життя та об’єднання України.

Якір вказує на традиційні заняття населення, нашого краю та міста мореплавством і рибальством.

Розташовані вище і нижче хвиль зірки /символ безмежного космосу, сузір’я Великої Ведмедиці /Возу/ та історичних реалій минулого — Чумацького шляху через Дніпро та Сім головних місць розташування Запорізької Січі. Одна з них позначена золотим /жовтим/ кольором і уособлює собою Микитинську Запорізьку Січ, звідки була відроджена Українська Національна держава у середині ХVІІ ст. у формі Гетьманської козацької України.

Гімн міста Нікополя «Мій Нікополь рідний!»

Слова:     Віктора Герасимова

Музика:   Валентина Касьянова

Степи неозорі i море безкрає

І обрії, росами вмиті, —

О Нікополь вічний,

Мій батьківський краю,

Ти – сонце на білому світі.

 

Приспів:

 

О земля, як весна, врочиста, —

Красень – місто, заводів вогні!

Поєдналися слава і пісня

В щедро сонячній стороні!

Над тобою – історія лине,

Чуті гомін славетних століть.

Сонце вільної України

На козацьких раменах зорить!

У вирі бентежнім натхнення й роботи

Нам піснею світ прикрашати.

Наш Нікополь славний, ти – мрія в польоті,

Ти – щастя земне і крилате!

Приспів:

 

Усе в тобі, на вроду багате,

Колиско добра і любові.

Твій, Нікополь, поклик – родити й співати,

Світити, мов цвіт калиновий.

Приспів:

Read 10379 times Last modified on Вівторок, 30 жовтня 2018 17:10

Нікопольська міська рада
inform@nikopol-mrada.dp.gov.ua

Електрометалургів, 3, Нікополь, 53200, Україна

(0566) 68-03-00